| Anomim2025 a întrebat:

Legal vorbind.
Poliția poate să oblige o firmă privată să facă rost de imaginile de pe camerele de supraveghere în general? Dar firma poate să spună de exemplu "imaginile nu sunt clare" sau "filmarea a fost ștearsă că au trecut 30 de zile"?

Răspuns Câştigător
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Doar daca au mandat in acest sens.Si daca te prind cu ele in mediul de stocare, altfel....sunt multe, multe scuze...Nu-s de acord nici cu abuzurile politiei, nici cu sustragerea de la o indatorire civica, asadar nu zic mai mult.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba, da panicat mai esti pentru o pocnitura...

| CosminMOTORBIKE a răspuns:

Nu stiu sigur, dar era un mandat de perchezitie pe camerele video, in trecut, care daca fac rost, se pot uita prin toate filmarile acelor camere, si nu conteaza daca imaginile sunt neclare, ei le pot face foarte clare, atat. Fundita pls