| Ano20001 a întrebat:

M-am măritat și m-am mutat la 18 ani și nu știu cum sa fac sa ma despart de el din cauza ca m-am plictisit de el. Ceva sfaturi? Nu am copii cu el.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si n-ai auzit de divort? Se poate face si pe cale amiabila, cu acordul ambelor parti, la un notar public sau la starea civila.

| Cosmin86 a răspuns:

Sa te mariti la 18 ani, cand nici macar nu ai casa si masina proprie?

| Donsavas a răspuns:

Nu e nicio problemă. Puteti discuta si sa divortati pe cale amiabilă dar e bine sa consulți si un psiholog. Nu e firesc să se încheie o căsnicie doar pentru ca te plictisește partenerul. Asa poti face si mai departe si sa ai de pierdut. În mod normal, daca va căsătoriți, ori e un pact, ori un atașament, nu o faceti "de distractie".