| MarisRadu91 a întrebat:

Mi-am cumparat un s2 de la cineva si mi-a dat factura fiscala a lui impreuna cu bonul, are stampila si doua semnaturi, din mom ce am acestea mai exista vreun risc ca telefonul sa fi fost furat? iar cel care mi l-a vandut poate sa-mi faca vreo manevra sa declare la politie ca i l-am furat eu? (eu banuiesc ca nu din mom ce am factura si bonul) multumesc.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca datele din factura corespund cu telefonul si datele vanzatorului atunci nu este nici o problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca bonul si factura nu sunt falsificate (ma indoiesc) nu ai nicio problema. daca vrei sa fii chiar linistit poti suna la firma care a emis factura, poate iti poate confirma

| 4BubaNeagra a răspuns:

Da,e foarte ok!, in cazul in care face manevre si nu-ti ia in considerare bonul, spui ca ai facut abuz de incredere si n-are nevoie nimeni ce sa-ti mai faca happy

| KodrutZ a răspuns (pentru 4BubaNeagra):

Ba are ce sa ii faca, se recupereaza bunul furat. Trebuia sa mearga la o reprezentanta sa verifice daca e legit.
@MarisRadu91: Ai vazut si buletinul persoanei respective, iar datele sa coincida cu cele din factura/bon? Daca nu, puteai cumpara orice S2 furat de oriunde si sa te alegi cu o factura oarecare.

| bDaniel a răspuns:

Nu este nici o problema si eu am facut un telefon si tot asa mi-a dat factura si bonul cu stampila + semnatura si nu s-a intamplat nimic happy
Deci fi fara grije

| MarisRadu91 explică:

Am verificat decat imeiul telefonului si corespunde cu imeiul de pe factura. atat. buletinul nu i l-am cerut. nu este suficient?