| anonim_4396 a întrebat:

Nici politicienii din Vest, nici cei din România, nu mai văd cu ochi buni euro în România după experiența jenantă a Greciei. Fiecare, cu motivele lui. Ne mai trebuie euro? http://twurl.nl/dzb8px

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ce vină are moneda respectivă, indiferent cum se cheamă şi ce răspândire are ea, pentru proasta folosire a ei de către unii? Statele puternic dezvoltate economic susţin moneda euro cu destule sacrificii dar după mine tot ei ar trebui să asigure şi controlul investiţiilor şi cheltuielilor, ceea ce e imposibil. În cazul Greciei miliardarii locali au făcut ce au vrut cu acei bani împrumutaţi iar la primul semn de apariţie ale unor probleme şi-au retras banii şi au dispărut. Nici usturoi nu au mâncat, nici gura nu le miroase.

| popandreea a răspuns:

La noi ne trebuie o mama buna de bataie ca nu stim sa ne facem curatenie in ograda...