| Torres92 a întrebat:

Nu stiu in categorie sa incadrez intrebarea...cred ca e ok.

Fiind o zi libera, am iesit la cumparaturi in kaufland, poate gasesc ceva interesant.

Am gasit un produs care ma interesa foarte tare(in valoare de 12 lei)
Mi am zis sa l bag in geanta (daca tot am vazut ca nu e paza prin magazin)
M am inselat desigur,la iesire au iesit in fata mea si m au condus la interogatoriu.

Eram speriat, ca niciodata, mai ales ca nu prea am avut de a face cu politia

Au zis sa platesc produsul de 10x

Dupa multele discutii avute in camera aia, am negociat cu ei am platit doar jumatate(desi aveam vreo 500 lei la mine)
Prostia se plateste asta ee...

Nu le am dat nume nici CNP

am zis doar de unde sunt...

Dupa ce le am dat banii(Mita)mi au zis sa dispar,si sa nu mai calc prin acel magazin

Acum mi-e frica de altceva, sa nu mi vina vreo citatie, chemare la postul de politie
Inca ma mai pot acuza de furt calificat pentru ca magazinul e impanzit de camere video...

Ce credeti ca se va intampla?

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Te lasa in pace, ca sa nu isi puna mita in pericol. Ce e aia sa vezi ca nu e paza si sa bagi in geanta? Tu crezi ca noi ceilalti nu furam fiindca vedem paza? Eu zic sa renunti la ideea ca ai putea face astfel de ''economii'', e o ocazie buna si scapi de belele. Salut.

| minrest a răspuns:

Sa stii ca ma cam mira ce relatezi, nu prea pari omul care sa faca asta, si mai esti si credincios... nu stiu ce sa cred. Sper ca nu suferi de personalitate dizarmonica antisociala. Dumnezeu sa te ajute si ai putea sa stergi intrebarea, pentru ca e practic ceva care te arata slab. Salut.

| Torres92 explică (pentru minrest):

Da e adevarat,nu am mai trecut, prin astea, de asta ma face sa par slab,
si nu e vorba de economii mai bine zis "Adrenalina "cum a subliniat colegul mai sus.

Mi a fost teama mai mult sa nu mi stric imaginea, colegii si prietenii ma stiu, linistit si la locul meu

Ms de raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru onorariul fără chitanta ai fi fost taxat pe loc. Nu te ingrijora. Si pentru linistea ta, sterge si postarea aceasta; sau modific-o scriind "mesaj sters" sau orice altceva. "Frica de Domnul este începutul înțelepciunii" spune Biblia.

| Paulvasile10 a răspuns:

Atata timp cat te-au lasat sa pleci, cred ca nu iti vor mai face nimic, dar totusi exista posibilitatea sa ti se faca un dosar penal daca repeti ceea ce ai facut...

| Torres92 explică (pentru Paulvasile10):

Nu am avut niciodata probleme cu politia si mi-e rusine de ce am facut!
Dar sunt optimist, Ms de raspuns

| Paulvasile10 a răspuns (pentru Torres92):

Sigur vei fii, doar poate aveai nivelul de adrenalina cam sus....se mai intampla sa faci si de astea, nimeni nu e perfect

| Alexboss011 a răspuns:

Dar nu puteai sa cumperi produsul pur si simplu?

| Torres92 explică (pentru Alexboss011):

Puteam,dar intr un moment de ratacire, mi am zis, sa l iau asa, ca nu ma observa nimeni!

Asta e...