| Mega30 a întrebat:

O persoana fizica fara firma poate vinde servicii (o singura data) unei firme fara factura & chitanta? Gen pentru 100 de lei persoana fizica sa faca clipuri de marketing pe tiktok, fara sa fie angajata

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Persoana fizica poate face acel serviciu dar firma nu-l poate plati daca nu are un act cu care sa justifice plata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal nu prea poate, pentru ca nu poti oferi firmei niciun act care sa le justifice cheltuiala

| Holiday a răspuns:

Doar daca firma respectiva accepta sa te plateasca "la negru". Uneori se mai fac de astea, daca pretul cerut este semnificativ mai mic decat cel oferit de firme, sau PFA-uri.