| user1920493 a întrebat:

O persoana necunoscuta ma ameninta ca va posta poze nud FALSE alaturi de mesaje denigrante cu mine pe retelele de socializare in schimbul unei sume de bani. Ce solutii legale as avea la dispozitie. As putea depune o plangere la politie?
Am facut screenshot-uri cu santajul respectiv in caz de orice.
Va rog, ajutati-ma.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti depune plangere penala pentru infractiunea de santaj.

| darrio2007 a răspuns:

Da, poti merge la Politie pentru santaj. O intrebare, totusi.
De unde are poze cu tine daca e necunoscută?

| user1920493 explică (pentru darrio2007):

Sunt false, eu nu i-am trimis nimic

| darrio2007 a răspuns (pentru user1920493):

Oricum, de undeva le are.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, chiar este recomandat sa depui plangere la politie.
Screenshot-urile sunt esentiale, trebuie sa le printezi pe coala de hartie.