| anonim_4396 a întrebat:

Pana la urma se mai dau sau nu amenzi pentru lipsa declaratiei?

13 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da! Până pe 14 mai! După aia liber la plimbare prin oraș!
După 14 mai declaratia va fi obligatorie doar dacă părăsești localitatea! Asta dacă se aprobă starea de alertă!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da, pana dupa 15 mai asa ca mai asteapta tinere ca ei de-a bia asteapta sa te prinda. Chiar a aratat la televizor ca politistii dadeau amenzi si cu declaratie cu tot numai ca sa poata sa isi faca salariul pe ziua respectiva ca nu mai erau bani.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu zilnic ies afara., am un sul gros de declaratii folosite.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai tu esti culmea tu nu intelegi ca astia sunt niste javre sunt corupti arata cum dadeau amenzi chiar daca aveai masca, manusi si declaratia in mana numai ca sa le faca salariile la politisti ce tot nu intelegi.
Is niste ticalosi.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Abuzuri au fi fost, probabil din prea mult zel. Insa atat timp cat aveai declaratia corect facuta si scriai adevarul in ea nu te amenda nimeni. Nu dramatizare atat. Oamenii au trebuit tinuti in frau cumva. Nu suntem o natie resposabila social

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ce naiba e cu tine ma, inainte cand iti explica omul o data intelegeai mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Man, nu stiu ce sa zic, zilnic ies m-au oprit de multe ori dar totdeauna era Ok.
Am auzit pe altii cum se plangeau ca au luat amenzi pe nedrept. eu nu am patit asa.
Manusi nici nu am, Masca il port de cateva zile Insa vad ca nimeni nu il poarta pe strada

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate las-o asa.

| JicaContra a răspuns:

Azi si maine, DA
de poimaine incolo cica, ca, NU

eu am o singura declaratie, in telefon, si o modific de cate ori ies
pana acum nu m-a controlat nimeni, si aud voci afara de sueta pe strada si urlete de copii in fiecare zi big grin

| aumih16 a răspuns:

Din pacate da! se da amenda si daca nu porti manusi masca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se mai pot da pentru ca nu mai exista sanctiune (cine face asta face un exces de zel si da o amenda despre care stie ca e nula, mai mult impovareaza si statul care va plati cheltuielile de judecata)
Tot ce scrie in ordonantele militare poti sa consideri recomandare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,pana pe 14/15 Mai.Din cate am vazut dupa 14/15Mai nu mai trebuie declaratia pe propria răspundere ♤

| Dana1999 a răspuns:

Da.