| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Permis suspendat pentru 30 zile, in dovada scrie "suspendarea exercitării dreptului de a conduce pentru 30 zile începând cu 25.04. 2019" dar eu am luat și dovada pentru a circula 15 zile, nu era normal ca perioada de 30 zile sa înceapă după terminarea celor 15 zile?( aveam dovada de pe 25.04-09.05, nu era normal sa fie de pe 09.05-09.06.2019)

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu stiu ca dovada de circulatie in cazul permisuli suspendat, adauga zilele eliberarii dovezii la nr. de zile ale suspendarii.
Adica in mod normal 30 de zile se vor transforma in 45 de zile...
Mai ia o dovada daca mai poti si asa ajungi la 60 de zile happy

| Drxx_Alexandru_1999 explică (pentru Simpatic):

Știu, normal sunt 45 zile, dar asta întreb și eu, nu era normal ca perioada sa înceapă pe 9