| AfloareiRazvan a întrebat:

Pot obtine o singura autorizatie de constructie pentru doua constructii diferite? Pe proiect am casa si terasa alipite si ma intreb daca sunt doua constructii distincte sau se considera un singur CL (constructie locuinta).

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce spui este o singura constructie, asa ca ai nevoie de o singura autorizatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de cf, cum sunt înregistrate, este nevoie de aprobări de construcție separate sau nu.

| Yuoia a răspuns:

Terasa nu apartine casei? Este alta constructie chiar daca e apropiata?

| AfloareiRazvan explică (pentru Yuoia):

E chiar alipita.