| Metan a întrebat:

Primarul de la mine din localitate ar putea fi declarat incompatibil. Deci, se vor organiza noi alegeri, in cazul asta.
Ce se va intampla cu Consiliul Local? Vor ramane tot aceiasi consilieri ce sunt si in prezent sau se vor organiza noi alegeri si pentru consiliu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consiliul local a fot ales separat de primar, asa ca va ramane, se vor organiza doar alegeri pentru primar.

| BobocelMihai a răspuns:

Nu se fac alegeri doar pentru primar.Consiliul ramane acelasi. Eu sunt consilier PNL si stiu ce zic.

| Bobbb a răspuns:

Depinde daca sunt pusi politic sau nu