| Paulvasile10 a întrebat:

Pro sau contra lgbt?+argumente, dar nu cele religioase pe care le tot aud de fiecare data

86 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Contra.

| AndreiWeisz a răspuns:

Cat timp nu ma deranjeaza vizual, nu am nimic cu ei. Daca merge acum unul cu gagiu-su pe starda si se saruta, da, am o problema. Ce face el in casa lui nu e treaba mea, nici nu ma bag sa critic. Cat despre transexuali...Sincer, nu prea sunt de acord. Cam toti sunt prea "evidenti", le place sa atraga atentia, multi nici nu prea arata a sexul care vor sa fie, habar n-am, nu ma convinge. Daca tot vrei sa iti schimbi sexul, pai sa o faci pana la capat, nu sa arati ca si Conchita Wurst si sa te mai si astepti sa nu isi bata lumea joc de tine laughing

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Fiecare face ce vrea. Eu sunt neutra.

| Clorox a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Sa inteleg ca si ei ar trebui sa fie ofensati cand vad un cuplu heterosexual sarutandu-se pe strada?

| Clorox a răspuns:

Nu ma intereseaza...

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Clorox):

Noi suntem o majoritate, ei o minoritate, e o diferenta.

| Clorox a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Nu chiar, daca 30 de persoane sunt blonde iar unul are parul negru asta inseamna ca cel cu parul negru trebuie tratat diferit?

| Munteanu_Mihail_1956 a răspuns:

Sunt contra lgbt, deoarece familia tradidițională este baza societății. Dacă strămoșii noștri erau gay, noi astăzi nu mai existam.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Clorox):

Pai tocmai, tu ai zis-o. Pur si simplu restul sunt blonzi, iar acea persoana e bruneta. Restul suntem hetero, ei sunt lgbt. Sunt diferiti de noi deja, e clar. Nu voi trata persoana bruneta diferit, asa cum nici pe el/ea nu o voi trata diferit pentru preferintele sexuale. Acum daca persoana aia bruneta tine musai sa scoata in evidenta ca ea e bruneta si restul sunt blonzi, evident ca va deranja pe cineva, asa cum si faptul ca 2 barbati se saruta pe strada va deranja pe cineva. Sa ne intelegem, nu sunt de acord sa-i scot dintii din gura pentru asta, pur si simplu ma deranjeaza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu e vorba doar de lgbt aici. Lucrurile sunt mult mai profunde. Ei sunt doar una din uneltele cu care elita conducatoare din umbra implementeaza neo-marxismul culural. Care e scopul? Crearea de crize pe toate planurile vietii ca apoi ei sa vina cu o solutie, unica pe care ti-o da cineva, pe care vrei nu vrei o vei accepta. Asta ajuta scopului lor de a ajunge la bogatie mai mare si putere si control pentru ei, vor urca inca o treapta spre NOM. Asta va insemna pentru populatia planetei mai multa saracie, sclavie etc.

| Mayar a răspuns:

Contra.
Argumente? Pfff! De parca nu sunt destule... Ei sunt bolnavi mintal.
Dedicatie speciala pentru cei care sustin oamenii depravati bolnavi mintal >> https://www.youtube.com/watch?v=CnOJgDW0gPI
;)

| Clorox a răspuns (pentru AndreiWeisz):

De ce crezi ca persoanele gay vor sa atraga atentie? Poate doar vor sa-si vada de viata. Daca tie ti se pare ciudat ca un cuplu gay se saruta pe strada asta nu inseamna ca atrag atentia.
Ah, am uitat, suntem in Romania, tara rasistilior si homofobilor laughing

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Combinatia perfecta, feminista si homofoba, imi place si mai mult de tine acum laughing

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Gay! Pheah! depravati + bolnavi mintal. De fapt, la cum esti tu, nu ma mir ce gusturi aihee hee

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Nu stiu care-i bolnavul mintal dintre noi doi. Deja dai semne de... Las-o balta big grin

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Clorox):

Atrag atentia pentru noi, asta este. Nu suntem in Olanda. Da, suntem in Romania, asa ca trebuie sa se obisnuiasca cu regulile. In plus, nu m-as arunca sa zic ca noi suntem rasisti, nu stiu acum de toti, eu sunt din Timisoara si suntem cel putin 4 nationalitati diferite care traim foarte ok de secole, fara sa ne scoatem ochii. Nu cred in general ca romanii au vreo problema cu persoanele de culoare, tiganii fiind marea exceptie probabil. Daca te uiti in schimb in State, rasismul e un subiect foarte delicat, deci fiecare are problemele lui.

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Da? :-> Dedicatie speciala pentru tine >> https://www.facebook.com/anonews.co/videos/1626049667406586/

| Clorox a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Bine punctat, vad ca mai exista persoane pe aici cu care mai poti schimba o vorba.

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Mai exista nebuni, iar nebunii intre ei s-or fi intelegand :->
>> https://www.facebook.com/anonews.co/videos/1626049667406586/

| Mayar a răspuns:

Uite inca un argument, unbaiat2 : >> https://www.facebook.com/anonews.co/videos/1626049667406586/

| Felys a răspuns:

De ce ar trebui sa imi pese mie cu cine se culca vecinul in pat, fiecare face ce doreste atata timp cat nu imi face mie un rau personal, daca cel cu orientare diferita trece pe langa mine si ma saluta politicos sunt multumita si imi vad de ale mele, in schimb daca incearca sa isi impuna cumva orientarea ostentativ atunci sigur apare un sambure de galceava

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Wow, multumesc pentru videoclip.
Vreau sa-mi raspunzi la intrebarea asta, suntem egali sau nu?

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Raspunsul e in videoclip, ipocritule :->

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Vreau raspunsul tau ipocrito...

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Fac ce vreau eu :->

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Cum ti-am mai zis de mii si mii de ori... Apropo, am si eu un videoclip pentru tine :->
https://www.youtube.com/watch?v=8Y7L_q65jrE

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

E o persoana prost educata. Eh, moda cu 'feminista' sau celalat termen pentru barbati, cand de fapt e lipsa de educatie
ar trebui sa vezi si in afara cutiei

| Clorox a răspuns (pentru Mayar):

Ma bucur ca intelegi ca est needucata laughing

| Clorox a răspuns (pentru Clorox):

Esti*

| Mayar a răspuns (pentru Clorox):

Pentru tine e totuna needucat cu a a pomeni despre instinctele animalice ale barbatilor. Ai o minte tare creata :->