| RAY a întrebat:

Reprezinta aur o extrema de dreapta?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce am citit ca sustin AUR nu are o ideologie pura care sa o situeze in extrema dreapta, ideologia si programul politic acopera aproape intreg spectrul politic, de la extrema dreapta la extrema stanga.

| Mosotti a răspuns:

Mie imi pare de extrema dreapta, zic ei de nationalism, familie (deci indirect contra LGBT), credinta si libertate dar in anumite conditii.
Imi spune ceva ce seamana cu partidul national-socialist care e nazismul si nu e deloc socialist ci exact pe dos.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Asa am spus si eu

| Roberrt21 a răspuns:

Mai mult una de stânga, în aur sunt foarte multi foști membrii psd, au o gândire de stânga, chiar dacă vor sa arate ca un de dreapta, parerea mea

| Mosotti a răspuns (pentru Roberrt21):

Membrii aia PSD nu inseamna ca si au gandirea de stanga, mai ales ca PSD nu e stanga, e asa doar cu o secunda mai de stanga ca dreapta.
Ei se plimba de colo colo unde cred ei ca le e mai bine, putini au si ideologia partidului in sange.