| andreeacojoc3445 a întrebat:

S-a aprobat legea grațierii? Daca nu, credeți că o să se întâmple?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata legea gratierii a fost adoptata doar de Senat si trimisa la Camera Deputatilor, care este camera decizionala. Dupa ce va fi adoptata si de CD legea va fi trimisa la Presedinte, pentru a fi promulgata si apoi publicata in Monitorul Oficial.
Cred ca o sa fie adoptata si promulgata, depinde si cum o sa arate in final.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu s-a aprobat si sper sa nu se aprobe vreodata!

| SG1995 a răspuns:

La cât de înhăitați sunt ăștia nu m-ar mira, ar trebui excutați în același mod în care a fost executat Ceaușescu.

| Mandeliu a răspuns:

Nu si in nici un caz

| SG1995 a răspuns (pentru Mandeliu):

Dar, deja a trecut de Senat.

Răspuns utilizator avertizat
| Marius9555 a răspuns:

Nu,nu s.au aprobat, dar PSD-ul incearca prin diverse forme sa dezincrimineze anumite fapte sau sa gratieze anumite persoane. Nu cred ca se va implementa in niciun fel pentru ca suntem cu ochii pe ei si daca.am ieait in strada o data, putem si a doua oara. Generatia tânara isi apara drepturile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius9555):

Dar cei din inchisori, care sunt acolo pentru 'reeducare', ti se pare normal sa traiasca in conditii mizere?