| B._Stefan_Edward_2000 a întrebat:

Salut, am 15 ani si vreau sa imi iau un Motocross, ce capacitate cilindrica trebuie sa aiba incat sa pot circula cu el si pe drumuri publice?

Răspuns Câştigător
| JDBere a răspuns:

Mai ai un an, ai putea astepta sa dai de ceva pentru 125 decat sa mergi cu ceva mult prea slab. Din cate stiam, la 16 poti da de A1

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a circula legal pe drumurile publice cu motocicleta trebuie sa ai cel putin 16 ani si permis de conducere de categoria AM (moped - pana la 50 cmc) sau A1 (motocicleta de pana la 125 cmc).
Scoala de conducere se poate incepe la 15 ani si 9 luni iar examinarea se poate sustine dupa implinirea varstei de 16 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine! Pana la 16 ani si fara permis de conducere, nu poti sa sofezi nimic!

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, poti conduce orice cu 2 sau 4 roti atata timp cat nu depaseste 49 cmc, bafta

| B._Stefan_Edward_2000 explică (pentru DaniTDCI):

Mersi!

| suntserios a răspuns (pentru DaniTDCI):

Nu dezinforma omul ca aparent te mai si crede. Nu poate conduce nimic la 15 ani pentru ca nupoate lua permis

| DaniTDCI a răspuns (pentru suntserios):

Corect