| AnonimOff a întrebat:

Salut, am 17 ani si vreau sa plec in Germania cu varul meu, cu masina lui personala..doar ca mama este de acord sa plec doar ca ea este in Italia si nu poate veni pentru a face procura cum pot rezolva? In maxim 1 saptamana.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte greu de rezolvat intr-un timp asa de scurt, dar nu imposibil.
Mama ta poate face declaratia la o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei in Italia si ti-o trimite prin curier rapid. bDaca o face maine iti poate ajunge in cca 3 zile.

| AnonimOff explică (pentru Ioandelasal):

Pai nu ii trebuie buletinul varului meu sa o poata face?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AnonimOff):

Nu ii trebuie cartea de identitate, doar datele de pe ea, respectiv nume si prenume, codul numeric personal, domiciliul, seria si numarul CI, data emiterii, de catre ce SPCLEP si data expirarii.