| Wheizii a întrebat:

Salut, am de reinnoit contractul de energie electrica cu un furnizor si cand m-am apucat sa citesc contractul am vazut ca 5 pagini sunt ocupate de detalii despre "prelucrarea datelor cu caracter personal", eu am cautat pe net ce inseamna si ca exemplu am gasit nume, prenume, adresa de email, cnp etc etc. Intrebarea mea este ce e asa de imporant la datele mele personale, adica ce pot ei sa faca cu cnp, adresa mea de acasa de email sau mai stiu eu ce, eu nu vad nimic special la astea? E ceva periculos?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nimic periculos atata timp cat folosesc datele tale doar pentru furnizarea serviciului. Si sunt obligati prin lege sa te informeze la ce folosesc aceste date si tu sa-ti dai acordul.