| CorduneanuDaniel a întrebat:

Salut, am luat o amenda în Germania, cu numere de România, mi-a venit plic fără IBAN, am completat foaia am trimis-o în Warendorf și după 2 săptămâni a sunat un prieten de al meu la ei sa întreb de amenda, și cică au spus ca amenda a fost Anulata, suma era de 500 de euro, se poate sa se anuleze o amenda?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, organul care a emis amenda o poate si anula, daca se constata ca nu este intemeiata faptic sau legal.

| CorduneanuDaniel explică (pentru Ioandelasal):

Am luat bliț!

| CorduneanuDaniel explică (pentru CorduneanuDaniel):

Și nu înțeleg faptul de ce ar anula

| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu cred casa ceva, canu este legal sa dea Politia din Germania, relatii la toti cudatii, doar ca suna in numele tau.

Interseaza-te personal si eventual plateste amenda, ca atunci cand te intorci in Germania, te aresteaza din vama:
https://ziarulromanesc.de/......-germania/