| FaSTBoy a întrebat:

am furat un baton de 1 leu si mau prins. mau amenintat k suna la politie. Ce miar putea face? mentionez k nu i-am dat numele.
?

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata o sa ramai cu amenintarea, dar fii atent, nu cumva sa confirmi zicala cu oul si boul. Numai bine!

| wintage a răspuns:

Daca nu stii nici fura de ce te risti?
Sau ai vrut si tu sa fi "in rand cu lumea"?

| alex2009 a răspuns:

Nu patesti nimic, stai linistit.

| EmaS a răspuns:

Daca nu are datele tale personale si nu au camera video, cred ca nu iti fac nimic, te-au iertat.Dar ce rusine este sa furi.Sa nu mai faci niciodata asa ceva.

| Raducu1 a răspuns:

Te poate baga in inchisoare daca ai cel putin 14 ani,pare exagerat dar furtul e furt, dar nu pentru mult,, doar,, pentru cateva luni.Sau se poate sa trebuiasca sa dai amenda, dar usturatoare.

| PredatoR a răspuns (pentru Raducu1):

Da frate, puscarie pe viata sau pedeapsa capitala. Ce-ai patit ma? Nu intra aia care se bat, care fura cu miile...

| Raducu1 a răspuns (pentru PredatoR):

Pentru ca nu-i prinde politia, ca-s prosti laughing.Dar daca-i prinde, e vai de ei.

| pepy63 a răspuns:

Doua perechi de palme si un dosar penal

| bluesky2011 a răspuns:

Ar putea sa iti dea amenda sau sa faci chiar si puscarie. Uite aici legea furtului http://raspunsuri-rezultate.blogspot.com/2011/10/legea-furtului.html

| Stranik a răspuns:

Frate da ce draq a dat peste tine? n-au ce-ti face

| darkzor a răspuns:

Puscarie pe viata tata'

| FaSTBoy explică:

Si daca aveau cameralaughing? eu am platit apoi batonu
dar nah prostiia se plateste grav

| w0LF a răspuns:

Mai bine te duci si iti ceri scuze ca ai furat acel baton si il platesti. Nu o sa te dea la politie pentru un baton de 1 leu doar daca depaseste 5lei, In rest noroc si cereti scuze in fata omului si lui Dumnezeu ca ai furat.

| KodrutZ a răspuns (pentru w0LF):

Lasa-l pe prietenul imaginar deoparte. Poti fi dat la politie si pentru ca ai furat o scobitoare, nu exista o limita. On-topic:te-a mincat mult? Macar daca furai si tu o cutie de-aia de icre de 700 RON de prin carefour...