| serghei12 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare
daca eu ma opresc la semafor ca este rosu si in dreapta stau fetele la ocazie,si vine una la geam si eu il deschid si ia incepe sa mi prezinte tacamul si ma trezesc cu girofarul in spate aprins, si vine un agent se prezinta si imi cere actele mele si actele masini si mie si aleia de era la geam, si dupa 5 minute ma cheama la masina sa mi dea actele si imi zice ca o sa primesc amenda acasa, pentru racolare de persoane.Dar nu mi-a dat niciun proces verbal sa semnez sau sa il vad, astept un raspuns.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asteapta sa primesti procesul-verbal de contraventie si dupa aceea poti face plangere contraventionala.

| serghei12 explică (pentru Ioandelasal):

Pai de ce sa primesc proces verbal daca nu am facut nimic?

| Ioandelasal a răspuns (pentru serghei12):

Ai spus ca ti-a luat datele si ti-a spus ca te amendeaza.
N-am spus ca o sa fii sanctionat sigur, se poate sa nu fii, deoarece n-ai savarsit nici o contraventie, tocmai de aceea ti-am spus de plangerea contraventionala, bineinteles daca o sa fii sanctionat.

| serghei12 explică (pentru Ioandelasal):

Si ai idee in cat timp vine prin posta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru serghei12):

Daca te-a sanctionat atunci vei primi procesul-verbal de contraventie in cca 10-15 zile.

| serghei12 explică (pentru Ioandelasal):

Pai sincer sa fiu nu am vazut proces verbal la ei,

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa fie o gluma stupida.