| Luciradu a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Pot sa imi dau dovada de conducere pana vin analizele de la drog test? Tin sa mentionez ca a fost o eroare si sunt curat, pe Dolj nu se da foaie pentru a platii singur analizele la IML, si am nevoie de permis, imi pierd locul de munca din cauza unei erori! Sa raspunda doar cineva care este trecut prin asa ceva, sau are habar!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca s-a inceput urmarirea penala pentru conducere sub influenta substantelor psihoactive.
In asemenea cazuri poti solicita procurorului de caz sa-ti dea aprobarea pentru a obtine dovada cu drept de circulatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai ce dovada sa iei, se supenda permisul in cazul asta fara drept de circulatie.

Trebuia sa refuzi testul si sa ceri prelevarea de probe. In cazul asta ti se retinea doar 12h

| Luciradu explică (pentru suntserios):

Acum stiu ce ar fi trebuit sa fac, dar am fost incepator 18 ani, m-am pierdut atat timp cat politistul m-a amenintat ca imi ia permisul daca refuz drog test ul si l-am facut

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Din păcate, chiar dacă tu știi ca ești curat și a fost o eroare, până nu vin rezultatele de la analize nu prea poți face nimic decât să aștepți. Mai bine refuzai drog testul.