| Cosminfocsa1998 a întrebat:

Am si eu o problema. Am de platit niște bani unui spital din Germania. 755€ mai exact. Mi-au trimis scrisoare acasă ca ma dau in judecata daca nu platesc. Si nu am bani. Ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi actionat in judecata si obligat la plata. Dupa aceea hotararea judecatoreasca va fi pusa in executare silita, printrun executor judecatoresc si vei plati poate dublu fata de suma datorata, la aceasta se vor adauga dobanda, cheltuielile de judecata si cheltuielile de executare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vei fii dat in judecata si se vor lua masuri de executie silita, asa cum se intampla si in Romania, la ora actuala.
Nimeni nu se mai mai joaca ignorand datoriile catre stat sau spitale.
Fa rost de bani, imprumuta si plateste-ti datoria!

suntserios
| suntserios a răspuns:

După cum ți au zis și ei, te dau în judecata și te executa silit

| elaventurero a răspuns:

Fa tot posibilul sa platesti altfel nu e chiar ok. Incearca la prieteni ceva, cunostinte un imprumut, banca sa fie ultima solutie. Banca e cel mai mare camatar.

| Cosminfocsa1998 explică:

Mersi mult. am sa incerc sa fac rost de bani. dar nu mai am timp. mi.au pus termen 8 zile