| mindsitch a întrebat:

Salut,
Am trecut examenele pentru permis in Anglia, dar durează pana la 3 săptămâni ca permisul sa ajungă. Când am trecut orașul am primit un certificat care confirma ca am trecut și pe care știu ca îl pot folosi pe teritoriul Angliei ca dovada ca pot conduce pana îmi vine permisul. Eu o sa ajung in Romania pentru câteva săptămâni și voiam sa știu dacă pot conduce cu acel certificat sau ce consecințe ar fi dacă as fi oprit de politie.
Mersi.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu dovada de circulatie poti circula doar in tara unde ai primit-o, asa ca nu vei putea veni in Romania si nici circula legal in Romania. Consecinta ar fi ca vei savarsi infractiunea de conducere fara permis.