| MultiCore a întrebat:

Astăzi mi-am luat smartphone-ul de la service. El era root-at, cu custom ROM instalat. El s-a fost defectat, înghețând la imaginea de boot de la început. Se bloca la imaginea cu Cyanogen Mod 7 și nu se deschidea. Iar dacă intram în recovery mode, ecranul era roz. Acum vine faza: în contractul de garanție zice că telefoanele care au root sau le sunt aduse modificări de orice natură de tip software se pierde garanția. Eu am avut custom rom, se bloca la imaginea cu Cyanogen, cel mai cunoscut custom room, iar cei de la service nu au zis nici pâs. Aș vrea eu să cred că este vorba de bunătate și generozitate din partea lor, dar nu este așa. Eu zic că ei sunt niște neprofesioniști, care nu își merită salariul. Ce credeți voi?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Eu sunt de parere sa zici mersi, ca ti l-au reparat si nu au zis nimic. Si eu am cyanogen mod 7.2 dar nu mai am de mult garantie la el. Insa astia de cum au vazut logo de cyan puteau sa il refuze sau sa iti ceara bani pentru reinstalare.

| MultiCore explică (pentru antimulte):

Faza este că telu' a rulat cam 2 ani cu CM... Eu tot NU cred că au fost generoși.