| Sebastian240 a întrebat:

Salut, ce poate pati un curier glovo care nu depune banii din comenzile cash din cauza ca i-a pierdut legal vorbind? Dau funda

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cel mai rau caz va trebui sa achite suma din banii proprii.
In cel mai rau caz poate fi cercetat si condamnat penal pentru infractiunea de delapidare si tot va trebui sa plateasca suma respectiva.

| darrio2007 a răspuns:

Ia pierdut sau si i-a insusit? Nu va mai lua salariul intreg, ca sa acopere acea suma. Nu scapa fara sa plateasca, oricum.

| goguPatent a răspuns:

Pai e o infractiune nu?

| Sebastian240 explică (pentru goguPatent):

Nu stiu, de aceea intreb si nu prea as crede totodata

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

O sa ii fie ceruti sau o sa ii fie luati automat din primul salariu, daca demonstreaza ca nu i-a tras pe dreapta