| Hshsbsvdjfodisbs a întrebat:

Salut, daca am cumparat o motocicleta fara acte, se poate sa ii scot acte?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vanzatorul nu ti-a dat acte nu ti-ai pus problema ca nu este in regula (de ex.sa fie furata)?
Macar ai incheiat contract de vanzare-cumparare?

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea. Nu te-ai gandit ca poate fi furata daca nu are acte?
Esti naiv. Sa nu zic alta vorba.

| Hshsbsvdjfodisbs explică (pentru darrio2007):

Eu am luat-o pentru padure, dar acum ca am implinit varsta de permis si am luat permisul, ma gandeam ca nu mai schimb motocicleta, si o pot imatricula pe aceasta...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca o poti inmatricula/inregistra, fiindca poate fii furata, cel mai probabil.