| 99807 a întrebat:

Deci as vrea sa stiu si eu daca s-a umblat luna aceasta la salariile bugetarilor de stat. Ca mama a luat doar 118 lei pe o luna de munca. Am cautat pe net si nu am gasit nimic. Poate stiti vreo unul din acest grup.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a schimbat salariul bugetarilor si nu se poate ca mama ta, care a lucrat intreaga luna, sa primeasca doar 118 lei salariu. S-ar putea sa fi lucrat doar vreo 3 zile.

| 99807 explică (pentru Ioandelasal):

Mama lucreaza ca femeie de serviciu la scoala din sat. Si crede-ma ca lucreaza zi de zi de la 6 jumate dimineata pana la 7 seara

| Ioandelasal a răspuns (pentru 99807):

Atunci sa-l intrebe pe director de ce a primit doar 118 lei, cand salariul minim net lunar este de 1.162 lei.

| darrio2007 a răspuns:

Doar 118 lei? Ce lucreaza?