| yocalin88 a întrebat:

Eu joc la pariuri pe bet365, daca as castiaga o suma mare, de exemplu 100 000euro, se impoziteaza, nu se impoziteaza si daca se impoziteaza, cand se impositeaza, atunci cand ii retrag sau trebuie sa ma duc undeva sa declar ca am castigat?
Bet365 este agentie englezeasca si stati linistiti ca nu am castigat, sunt doar curios.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La castigurile din jocurile de noroc impozitarea este de 25% (la noi), la sumele de peste 700 lei si impozitul se retine de casa de pariuri si tu primesti suma neta in mana.

| yocalin88 explică:

Am un prieten care a castigat in jur de 6000 ron tot pe bet365 si nu i-a impozitat nimic cand i-a retras.