| SSaleu20 a întrebat:

Salut, la scoala de agenti de penitenciare Targu Ocna, la medical pentru ce chestii poti fi respins? Stiu de semne, ochelari, deviatie de sept, si auz, pentru ce altceva poti fi respins? Te controleaza si in zonele intime? Poti sa intri daca ai diabet?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt multe boli pentru care esti inapt si vei fi respins la examenul medical, le poti vedea si aici:
http://anp.gov.ro/......dicale.pdf
Te controleaza si in zonele intime. Cu diabet esti inapt.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Tatuaje sa nu ai. Sa fii bine din punct de vedere psihologic.