| AndreeaMagdalena a întrebat:

Salut,

Stau la bloc, vecina de deasupra are un bichon care latra tot timpul.
Eu am un copil de un an, care nu poate sa doarma. Uneori nu mai suport, imi vine sa plang de nervi.
Ce pot face? Legal vorbind.
Cu ea nu se poate discuta, educatie e de 7 clase si limbajul de satra.

Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai nimic decat sa suni la politie si eventual ii da o amenda din cand in cand.

| Lupică27 a răspuns:

Faceti schimb, ii dai tu ei copilul si ea iti da tie bichonul.

| SuNaM a răspuns:

Pai poți suna poliția. Dar nu cred că or' sa fie băieții destul de rapizi sa vina fix când latră câinele. Dar totuși poți să le zici că ar trebui sa o sperie zicandu-i ca daca mai deranjează ordinea este posibilitatea că câinele sa îi fie luat. Sa vezi atunci ce cumințește câinele, că tot din cauză că nu a știut să îl educe face așa.

| Răpităînnori a răspuns:

Fă o plângere la poliție împotriva ei.