| Cedry2k8 a întrebat:

Acum 3 minute am primit un telefon de la un numar necunoscut. Era numar de fix si m-a intrebat cati ani am si daca parintii mei sunt acasa, voia sa faca un studiu cica despre energia electrica. M-a intrebat pe la ce ora vin parintii mei, si ca o sa ma sune ea mai tarziu, sa raspund sau nu urmatorului apel? Si de unde are numarul meu?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal n-ar fi trebuit sa raspunzi nici la primul telefon, daca nu cunosteai numarul.
Un numar de telefon se poate obtine din mai multe locuri, de asemenea sa fi format la intamplare, nu-ti pot spune cum l-au obtinut.
Te sfatuiesc sa nu mai raspunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunde și zii ca parintii tai sunt acasă, închide toate geamurile zi încuie ușile, trage draperiile, ține la tine cel mai periculos lucru din casă și stai sub pat până pleacă. Sigur e violator și vrea să te violeze și e naspa să fii violat. distracție plăcută!

| Cedry2k8 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns, sunt in regula oricum. Aveam un cric de bicicleta din otel inoxidabil, ma descurcam eu. Poate violatoare ca era voce de fata.

| toleagiulia a răspuns:

Daca da cu nr necunoscut nu trebuie sa ai incredere trebuia sa le spui ca o sa revina parintii tai cu un apel

| Anonimsilver a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai despre asta, poate stiu ei ceva, poate cunosc persoana respectiva sau cine stie...
Din moment ce vrea sa vorbesca cu parintii tai cred ca e ceva serios, mai bine raspunzi ca sa fii sigur.

| Face0ff a răspuns:

Dacă era necunoscut, de unde știi ca era de fix?

| Cedry2k8 explică (pentru Face0ff):

Incepea cu 03. Adica 0341 0321, stii tu! happy

| BiscuitiCuCiocolata2015 a răspuns:

Se mai fac anumite sondaje la telefon, pe diverse subicte: medicamente, energie electrica sau diverse servicii prestate de o anumita firma.
Probabil asta a fost.