| untu a întrebat:

Fiti atenti! Astazi am primit un apel necunoscut care ma suna din ora in ora, dar nu le-am raspuns! Voi ati patit asa ceva? Numarul necunoscut este: 0010314378757. Voi ati raspuns la numarul acestea si de unde vine acest numar? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

E spam, nu raspunde, nu suna inapoi. Asta daca nu vrei o factura umflata.

| untu explică (pentru Roxin):

Multumesc! De unde stiti ca e spam?

| Roxin a răspuns (pentru untu):

Sunt destul de dese cazurile de numere de genul provenind din alte tari gen SUA, Senegal, Filipine. Primisem ieri un mail cum ca s-a incercat din China accesul la un cont Yahoo de-al meu pe care nu il mai folosesc de vreo 10 ani.

| untu explică (pentru Roxin):

Da,nu de curand m-a avertizat de la Yahoo ca cineva a incercat sa acceseze cu un dizpozitiv necunoascut detectat din SUA si mi-a sugerat sa-mi schimb parola pentru a nu avea acces in contul meu de Yahoo si mai ales Yahoo Messenger si mi-am schimbat! Roxin iti multumesc frumos!

| Roxin a răspuns (pentru untu):

Cu mare placere! Ma bucur ca te-am putut ajuta.

5 răspunsuri:
| ANONYMUCosmin a răspuns:

Mi s-a intamplat îti recomand sa închizi si la numere necunoscut si la nr cu privat nu raspunde iuni îti fac farse