| CosminC86 a întrebat:

Am motive sa cred ca un vecin fura curent de la stalp. Am fost in casa la el si are o gramada de cabluri si pe sub pat si pe langa pereti etc. Intrebarile mele sunt:
1. Unde as putea sa-l reclam?
2. Daca se dovedeste ca nu fura nimic, as putea pati ceva?
P.S sunt 95% sigur ca el fura curent.

Răspuns Câştigător
| DavidOsam a răspuns:

Il reclami la compania care furnizeaza curent in orasul tau sau poti suna la politie sa le spui si o sa reclame ei mai departe.
Tu nu patesti nimic daca stii sa te adresezi si chiar daca ar fi ceva, primesti doar un avertisment verbal.

| CosminC86 explică (pentru DavidOsam):

Si daca il gaseste vinovat ai idee ce ar putea pati?

| MrSAGACE a răspuns (pentru CosminC86):

Amenda sau inchisoare...
asta in functie de prejudiciul creat...

| DavidOsam a răspuns (pentru CosminC86):

Ii taie curentul si primeste o amenda sau inchisoare intre 6 luni si 6 ani.

5 răspunsuri:
| luptatorul2 a răspuns:

Deci iti explic eu mai detaliat:
Intri pe www.v vlatic.ro
Te inregistrezi si o sa iti apara un forum frumos. De acolo te descurci.

| MrSAGACE a răspuns:

Salutare, ai aici toate detaliile : http://www.enel.ro/ro/clienti/contacte.htm