| Scurtu_Catalin_1969 a întrebat:

Salut TPU,cum pot s-a anulez contactul incheiat cu Romtelecom,pentru net,ca nu au respectat contractul,si ceea ce am negociat prin operator nu s-a materializat(este vorba ca dupa trei zile mi-au emis factura, si desii am solicitat num, ai internet mi-au dat si minute voce desii nu am cerut asa ceva. Multumesc

Răspuns Câştigător
| TelekomRO a răspuns:

Vă rugăm să ne oferiți pe mesageria privată codul de facturare Romtelecom și un număr de telefon mobil de relații. Conexiunea la internet nu se oferă fără serviciul voce suport.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si eu am avut contract cu Romtelecom, in urma cu cativa ani si stiu ca ei furnizeaza internet prin linia telefonica si este obligatoriu sa ai si telefonie fixa, este prevazut aceasta in contract. Trebuia sa citesti contractul inainte de a semna.
Se poate face rezilierea dar va trebui sa platesti o despagubire, citeste contractul si afli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia citeste cu atent contractul ala, nu poti avea internet fara telefonie la romtelecom

| Scurtu_Catalin_1969 explică (pentru suntserios):

Am voce zero.de ce mi-au bagat cu sila minute?

| Scurtu_Catalin_1969 explică:

Am promotie 5.58 de euro pe luna timp de 2 luni.De ce s-a facturat 9.3 euro pe luna?

| Scurtu_Catalin_1969 explică:

Ieri am pimit o factura, si maine se mai emite una...acum am aflat.de ce nu au spus de la bun inceput ca vor banii pe 3 luni inainte? este legal?

| Albeert a răspuns:

Trebuie sa platesti o amenda de 100e obligatoriu, daca nu platesti, factura intra la recuperatori si iti baga si ei tot felul de dobanzi.