Întrebare recomandată | LohneheriusAy a întrebat:

Salut TPU! De ceva timp, se aduna seara de seara niste pustani, cu masini, cu figuri, intr-o parcare din fata blocului meu, dupa ora 23 si fac o galagie de nedescris... sparg sticle, tipa, injura, se imbata, tureaza masinile si cate si mai cate porcarii. Sunt atatea locuri in orasul asta (Suceava) in care pot merge sa faca ce vor fara sa-i auda cineva, dar fix aici si-au facut cuib. Am sunat la politia locala de nu stiu cate ori si ori n-au venit, ori au venit dupa o ora si ceva cand pustanii aia plecasera deja, ori au venit mai repede si numai le-au zis ceva din masina, aia ramanand acolo nestingheriti. Eu nu m-as baga sa le zic ceva ca poate ma mai si trezesc cu pietre in geam. Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta situatie? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Poti suna la politia adevarata nu locala...
Suni prin 112 le explici situatia zici ca e posibil sa consume si droguri sa vezi atunci echipaje de politie happy

In Anglia tot asa se adunau dar nu sarantoci de astia cu 2 lei in buzunar si cu "bolizi" cumparati de mamica, ci smecheri cu lamborghini, ce crezi au sunat de mai multe ori locatarii la politie, a venit politia intr-un final si le-a confiscat masinile, sa-i vad acum unde mai fac ei zgomot.
Dar era vorba de centrul Londrei si nu de parlita asta de Romanie, din pacate.

Succesuri

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna la o companie de televiziune si atunci vine si Politia, facandu-se imediat oridne si curatenie.

| Violleta2022 a răspuns:

Filmeaza-i si ai grija sa se vada clar si numerele de la masini, ca dupa alea sunt identificati si propietarii lor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adună mai mulți ca tine care doresc liniște și spargeți gașca.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, nu cred ca poti face prea multe. Poate doar o petitie semnata de tine si vecini(care probabil sunt deranjati in aceeasi masura) si mers cu ea la primarie.

Cui apartine de fapt parcarea? Este a unui magazin sau tine de primarie?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că în acest caz ar trebui sa va mobilizați tu și toți locatarii din acel bloc și să mergeți la poliție și să depuneți plângere pentru deranjarea liniștii publice.

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu0o a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Se poate face plangere si contra unor necunoscuti. Important este sa fiti cat mai multi semnatari, Politia Locala va actiona atunci sigur! Aduna semnaturi de la cat mai multi vecini.

| Sistemulxxl a răspuns:

Reclamatie la Politie.
Sunat la Politie cand sunt in desfasurare.

Răspuns utilizator avertizat
| Sistemulxxl a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Nu exista asa ceva. Reclamatie scrisa direct la ministrul de interne si se rezolva. Eventual filmati-i in actiune si atasati si filmul.