| slalomprintrecretini a întrebat:

din nefericire am fost prins anul trecut conducând o mașină cu o alcoolemie mare.
Mi-a fost luat permisul, am fost tribunal...
Hotărârea definitivă a fost sa plătesc o amendă penală. Când pot lua permisul de conducere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai fost condamnat pentru infractiunea prevazuta de art.336 Cod penal astfel ca permisul a fost anulat. Poti obtine un nou permis, daca reusesti la examinare (teoretica si practica) dupa o perioada de 6 luni de la data platii amenzii penale.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa ce mai treci pe la Tribunal de cateva ori. Si schimba-ti numele de aici. Cretinii nu te pot ajuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand... din FERICIRE ai fost prins.
In al doilea rand mai mult ca sigur in hotararea aia scrie si cand iti poti lua permisul inapoi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din fericire ai fost prins.
Din nefericire, Passat nu prea e masina (daca in ea ai fost prins).
Raspunsul intrebarii tale se afla in procesul verbal incheiat de politisti la retinerea permisului, sau in hotararea judecatoreasca.

| gothicbat a răspuns:

De ce, să te urci iar matol la volan? eventual să omori și oameni?

| EvilMayDie64 a răspuns:

Amigo, am niste cunostinte care au facut accident ca s-au urcat cu un tovaras beat la volan, si au fost norocosi sa scape cu viata. Bucura-te ca te-au prins pana nu omorai pe careva.
Cat despre permis... ai citit hotararea judecatoreasca?

| Nadeko a răspuns:

Bună. Vezi aici: http://www.scoalarutiera.ro/chestionare-auto-r
Și mai jos vei avea totul explicat. Deși, mă îndoiesc că nu ți s-a spus sau nu scrie undeva cât este suspendat.

| MrMar00 a răspuns:

Salut, permisul il poti lua dupa cat timp hotarasc ei, doar daca nu tiau suspendat permisul.
Sper sati fi fost de mare ajutor!