| Marius_Grigore_1989 a întrebat:

Sa zicem ca vreau sa plec la munca in afara,desigur ca sunt multe tepe, dar totusi ma duc platesc comisionul la firma respectiva chiar daca eu stiu ca este teapa m-as apuca sa strang dovezi impotriva lor de la inceput si anume o filmare sau o intregistrare audio cand ma duc la firma de recrutare.As vrea sa stiu daca este posibil sa-i dau in judecata si sa le cer anumite daune si sa scot niste bani? Sper ca e vreun avocat care viziteaza acest site.Multumesc.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Pune intrebarea asta mai pe seara, pe la 19, in categoria Legislatie politic si social, daca te intereseaza partea legislativa.Lumea e la munca la ora asta. Eu pot sa te ajut cu asta: companiile serioase care cer comision, nu il cer inainte ca tu sa primesti primul salariu, in afara. Comisionul se plateste in rate. Cele mai bune companii, ca agrojobs.dk platesc pana si transportul.bineinteles,isi vor lua banii inapoi, dar macar te scapa de probleme. Altele, ca RCC Agro Dk, cer o gramada de bani inca dinainte de plecare, chiar si testul de limbi straine, pe care nu se stie daca il vei trece, trebuie platit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca vrei sa te lupti cu morile de vant.Dar DA, avem un jurist :dl Ioandelasal.Numai bine.

| syste754 a răspuns:

Ei iau cateva comisioane si isi desfiinteaza firma imediat.s au gandit deja la asta inainte sa si faca firmawinking..parerea mea