| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU.
Stie cineva care este suma maxima (in Euro, bani lichizi) pe care un cetatean Roman, nerezident in Romania, o poate scoate din tara cand pleaca pe la Otopeni?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista stabilita o anumita limita dar sumele de peste 10.000 de euro trebuie declarate la vama.

2 răspunsuri:
| jewnina a răspuns:

Pai cat vrei presupun....pe mine nu m-a controlat nimeni cati bani am in portofel cand am trecut prin aeroport ^^

| SkyPilot a răspuns (pentru jewnina):

Vreau sa transport o suma mai mare. Nu incape in portofel. Si vreau sa o fac legal.