| SouLIce a întrebat:

Salutare!
am cumparat un produs de la un magazin micut, sa zicem un laptop, daca in decursul a 2 ani atat ca este garantia acel magazin sau service-ul unde am garantia da faliment eu pierd garantia?
Daca nu am postat la categoria corespunzatoare va rog sa ma scuzati

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Stai linistit ca daca falmimenteaza service-ul are magazinul de unde sa se afilieze cu o alta firma. Dar daca magazinul falimenteaza, te poti sterge undeva cu acea garantie.

| dannyel86 a răspuns (pentru Jipa95):

N-ar trebui sa opereze si garantia de la producator, tot 2 ani? Caz in care se fac reparatii la service-ul autorizat de producator?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu pierzi garantia in nici un caz. Pe certificatul de garantie sunt mai multe unitati de service si poti merge la oricare.