| Andrei_Mihalache_1997 a întrebat:

Salutare, azi noapte in jurul orei 02:30 am fost luat de radar cu 95 km/h in localitate, primind 8 puncte. Ideea este ca eu mai aveam 10 puncte acumulate de la alte amenzi, deci in total 18. Aseara nu mi-au luat permisul, insa nu inteleg, nu trebuia luat pe loc? Lor nu le apare cate puncte am? A fost greseala lor sau trebuie sa imi vina citatie acasa sa predau permisul? Nu vreau sa fac vreo prostie din cauza lor, poate nici nu mai este legal sa conduc )) Astept raspunsurile voastre, dau funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil nu au verificat cazierul auto, iar pentru contraventia savarsita aseara nu este prevazuta suspendarea dreptului de a conduce, altfel iti retineau permisul si primeai o dovada cu drept de circulatie.
Nu este tarziu si o sa fii instiintat sa predai permisul de conducere.
Cat timp nu ti-a fost suspendat dreptul de a conduce nu este nici o problema daca o sa conduci in continuare, abia dupa ce intra in vigoare suspendarea ar fi infractiune daca o sa conduci dupa aceea pe drumuri publice.

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

O sa primesti in scurt timp acasa si vei merge sa il predai