| Zmewnija a întrebat:

Salutare baieti si feti.
Vreau sa imi iau o rulota si sa traiesc in ea, dar nu vreau sa fie una stricata ci, una cu care sa pot circula legal pe strada si oriunde.

Intrebarea mea este:
Am voie sa parchez oriunde? Sau nu este precum o masina? Voi avea probleme cu politia? Pot sa o parchez in parcari precum la magazine, unde e liber, sau in fata blocurilor (daca nu sunt parcari private, logic)? Exista timp limita de parcare?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Asta depinde de fiecare parcare în parte. Dacă îți cumperi rulota (gen remorca) nu știu sigur ce va fi considerata dar cu siguranță nu mașina, dar daca îți cumperi rulota mașina, normal ca va fi considerata mașina.

Din câte știu eu, parcările magazinelor sunt destinate clienților, ziua vei putea sta acolo dar nu prea mult, noaptea nu știu cum sta treaba, dacă nu e absolut nimeni și e închis magazinul, nu vad de ce nu.

Poti parca unde sunt locuri libere fără taxa sau timp, dar oricum nu vei sta tu acum toată ziua într-un singur loc.

1 răspuns: