| Andreivladcarnatu22 a întrebat:

Salutare, daca nu am primit alocatia pe 3 luni(parcursul verii) e vreo posibilitate sa iau de acum sau abia luna viitoare(am refacut ceva fisa de la liceu si acum ar trebui sa primesc dar am ratat perioada in care venea cu posta)? Gen de la agentie de la ei sau nu stiu?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi si intreaba la poștă in sectorul unde stai, mergi cu buletinul, cei de la poștă stiu daca ai primit alocatia si daca ai primit ei in baza buletinului original, ti o vor da, sau mai poti intreba la secretariatul școlii, sau liceului ca nu ai zis in ce clasă esti, si doamna de la secretariat i ti va spune daca s au virat alocatiile, si pe ce data se baga alocatia daca inca nu ti au dat o, plus intreaba o tot pe doamna de la secrtetariat daca se dau retroactiv adica din urmă alocatiile, ca ei stiu exact.

| Celcestietot a răspuns:

O să primești absolut toți banii, nu îți face problemewinking!

| Donsavas a răspuns:

În timpul vacanței, nu se primesc bani.

| TristanTzara a răspuns:

Probabil pentru că ai peste 18 ani, nu?
Da ți se restituie, dar vezi dacă nu îți vine în două luni, sună la Agenția Județeană pentru plăți că s-ar putea să-ți trimită alocația pe nu-știu-unde.

| laeimbrea a răspuns:

O sa primesti din urmă, nu te speria