| banditul007 a întrebat:

Salutare. Se poate să fii înscris la două școli auto diferite, la una pentru categoria B și la cealaltă A2? Eu sunt deja înscris la B și aș vrea să mă înscriu pentru A2. Unii instructori mi-au spus că nu se poate, alții nu știe. Se poate?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate, nici o prevedere legala nu interzice aceasta, esti liber sa alegi scoala de conducere pentru fiecare categorie.
Problema este ca vei avea nevoie de doua dosare complete pentru fiecare scoala de conducere, altfel nu exista nici un impediment si nici o interdictie legala.

| banditul007 explică (pentru Ioandelasal):

Păi cum am făcut dosarul pentru B așa îl pot face și pentru A2