| anonim_4396 a întrebat:

Daca am comandat de pe internet o pereche de adidasi,si am primit altceva in locul lor, pot face ceva in legatura cu asta?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa restitui ce-ai primit, in termen de 14 zile de la primire si sa soliciti restituirea sumei platite sau produsul pe care l-ai comandat.

| SoleX a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu sunt de la o firma, sunt de la cineva de pe ol.x, adidasii nu se gasesc la noi in tara! Persoana respectiva desigur ca nu mai raspunde la telefon!

| Ioandelasal a răspuns (pentru SoleX):

Atunci poti sa-i faci plangere penala pentru inselaciune, daca poti dovedi ce afirmi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O plangere la politie daca nu te inteleg cu vanzatorul

| CuriousStuff a răspuns:

Suni sau iei legatura cu cei de la acea firma/site, le explici situatie, le spui ca vrei sa-i trimiti inapoi si vrei banii inapoi. Transportul o sa-l platesti tu. Sau le spui ca vrei sa iti trimita ce ai comandat de fapt.
Daca te reguza poti sa mergi la politie.

| SoleX a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu sunt de la o firma, sunt de la cineva de pe OLX., adidasii nu se gasesc la noi in tara! Persoana respectiva desigur ca nu mai raspunde la telefon!

| CuriousStuff a răspuns (pentru SoleX):

Felicitari! Ti-ai luat teapa.
Poti sa mergi la politie sa-i faci o reclamatie dar nu o sa se rezolve nimic. Nu de mult era unul pe aici care zicea ca vinde chestii pe OLX si e curios cum afla daca are reclamatii la politie ca un prieten de-al lui care vindea pe OLX avea 100 si ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, suni la firma de unde ai comandat adidasii si le spui ce ai primit si ce trebuia sa primesti iar daca sunt firma serioasa o sa-ti trimita ce ai comandat initial.

| SoleX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt de la o firma, sunt de la cineva de pe OLX, adidasii nu se gasesc la noi in tara! Persoana respectiva desigur ca nu mai raspunde la telefon!

| MayteAly a răspuns:

Suni la numarul afisat pe site... Spui ca nu ai primit ce trebuie sau ce ai primit nu arata la fel ca pe site
Si daca nu o sa iti trimita alta pereche de adidasi... Habar nu am
O plangere la politie