| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

Salutare, vreau sa scot nr roșii la o mașină adusa din afara dar contractul nu e pe numele meu, trebuie sa merg cu persoana care e trecuta pe contract?
Și am nevoie de ceva de la primărie sa scot nr roșii sau mai exact de ce as avea nevoie? Va mulțumesc.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poți face tu doar daca ai procură de la notar

| carevaescu a răspuns:

Ori persoana respectivă În carne și oase ori o împuternicire de la notariat. Dacă persoana e în țară împuternicirea este trivial de ușoară dacă este în afară țării atunci e puțin mai complicat dar nu chiar foarte complicat

| Cătă_Cătălin_2000_4NvW explică (pentru carevaescu):

Și unde pot face procura pe numele meu la notar nu? Și cât ma costa?

| carevaescu a răspuns (pentru Cătă_Cătălin_2000_4NvW):

Da la notar. Găsește un notar în zona ta și contactează l să afli prețul. Ar trebui să coste în jur de 100 RON dar acum cu prețurile astea în pline inflație nu mai sunt sigur nici eu

| Pubexpresssrl a răspuns:

Salutare poți apela la o Firma care se ocupa cu asa ceva sau poți face tu asta cu o procura