| zigjig a întrebat:

Siteurile de pariuri din Romania sunt teapa? Am vazut nenumarate plangeri online de la oameni la multe case de pariuri cum ca atunci cand voiau sa retraga o suma mare din cont (mii de lei) astia de la case de pariuri faceau tot ce le statea in putinte sa nu le dea banii inapoi (ii faceau sa trimita poza cu buletin, apoi ziceau sa faca un selfie cu ei si sa se vada laptop-ul cu site-ul deschis in spate si chiar daca faceau asta li se zicea ca poza nu e clara si oricat ar incerca nu voiau sa li se dea banii inapoi). Am vazut reclamatii care ziceau chiar ca daca te duceai la agentie fizic gaseau cumva sa te convinga ca nu iti poti retrage banii. Si pe langa asta zice ca iti raspunde in 1-3 zile dar s-ar putea sa te tina si cu saptamanile. Nu mai zic daca ai o suma de vreo 30000 de lei in cont, va fi aproape imposibil sa o scoti. Exista un site de pariuri in Romania (sau din afara) fara teapa?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cand intri pe toate site-urile obscure si fake, in loc sa intri numai pe cel oficial si sa dai datele legale, corecte, sunt mii de asemenea tepari care abia astepata sa va prinda cu banii... si sa va insele.

| zigjig explică (pentru Violleta2022):

Aici era vorba chiar si de site-urile oficiale, Cele mai mari din Romania si tot poti sa iti iet teapa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru zigjig):

Nu am auzit asa ceva pana acum!

Pe site-urile oficiale cand iti faci cont real, esti obligat sa-ti dai datele personale reale: nume, prenume, adresa, CNP, data nasterii, vrsta PESTE 18 ani, credit cardul din care se plateste sa fie pe numele aceleiasi persoane si numai in acest caz, daca castigi ti se dau banii in acontul corect, fara nici un feld e probleme.

Da, sunt zeci de cazuri de minori care fac conturi fake si atunci cand castiga si trimit buletinul, li se blocheaza contul, pentru ca la verificarea legala nu sunt eligibili.

banuiesc ca nu esti major ori nu ai folosit credit cardul personal, de aceea sunt discrepante si la verificarea legala ti se spune ca nu esti eligibil si nu poti sa primesti nimic.
Pana si pe TPU ti-ai facut cont nou ca sa nu stie nimeni cine esti, doar pentru a pune intrebarea asta... desii postezi sub anonimat oricum, dar probabil ca intrebarile tale anterioare de pe acel cont, te-ar fi dat de gol... ma rog, in final este problema ta.

Poti face reclamatie la Politie daca esti un om cinstit si ai dovada ca ai cont real, date reale, credit card pe numele tau samd.

| zigjig explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt minor, am folosit cardul de credit personal (si mie mi-a functionat retragerea de bani din cont, chiar daca a fost numai 200 de lei) si nu am mai avut cont pe TPU pana acum, pur si simplu am vazut alte persoane inocente care au fost furate pe nedrept de casele de pariuri, ba ca li se modificau cotele dintr-o data atunci când castigau o suma mare de bani, sau ca atunci când voiau sa retraga o suma mare de bani companiea gasea o mie de scuze ca sa nu le dea banii inapoi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru zigjig):

In primul rand, familiaritatea cu care ai venit sa discuti problema asta aici, imi spune ca esti un user vechi care si-a facut cont pentru a nu nu fii identificat.
Ma rog, este problema ta daca vrei sa-ti pastrezi anonimatul dar cont multiplu nu este permis si la o posibial verificare de IP, se poate detecta asta.

Sunt pe TPU zeci de intrebari puse de copiii care fura cardul parintilor sau folosesc carduri furate, ca sa joace la pariuri si atunci cand castiga nu pot intelege de ce li se blocheaza contul, fiindca atunci pun cardul personal, la verificarea drastica care o face casa de pariuri, descoperia identitatea falsa si frauda care o fac acesti tineri.
De aceea nu cred o iota din ce ti se pare tie ca-i nedrept pe site-urile de pariuri oficiale.
Nu vorbesc de cele fake, unde copii se duc fericiti sa-si faca cont, ca nu li se cer de la inceput acte de identitate si isi fac cont, platind cu ce carduri vor.

De curand era un unchi aici, care avusese cardul folosit de mai multe ori, pana a descoperit ca nepotul lui favorit, un copilas de 14 ani, isi facuse cont pe un site de pariuri si folosea cardul unchiului sa plateasca. In final copilul acstigase si nu putea scoate banii, asa ca, s-a hotarat sa-i spuna unchiului si sa-i ceara ajutorul. Desi ar fi vrut sa scoata banii, a inteles ca isi expunea nepotul si cazul fraudulos, riscand sa-l puna in puscaria juvenila.
Atunci era speriat ca se va verifica buletinul si credit cardul lui, care era singurul real in contul ala fake si ca se va ajunge la el si la nepotul lui... ce s-a intamplat pana la urma, nu mai stim, ca nu avenit sa ne spuna.

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e user vechi, de ce ar fi? Ca daca era sa fie identificat, era oricum.
Ca si daca era vechi oricum nu stiam nici unu cine e.
Si eu cand am venit aici am vb direct f deschis, nu a contat ca-s user nou.

| doctorandus a răspuns:

Siteurile aprobate oficial sunt de incredere, insa atentie ca au reguli draconice contra spalarii de bani (le au din obligatie, nu din proprie initiativa).

| scp3008 a răspuns:

Siteurile oficiale sunt de incredere si respecta tot ce scrie pe site. Am jucat la pariuri online si niciodata nu am avut probleme de nici un fel banii se virau la data pe care au precizat-o

| zigjig explică (pentru scp3008):

Ce siteuri ai folosit sa pariezi? Plus care sunt siteurile oficiale?

| scp3008 a răspuns (pentru zigjig):

Am folosit unibet. Dar toate agentiile mari sunt bune. sunt multe nu stiu sa le enumar pe toate dar ca idee toate care au agentii sunt bune. Insa sa citesti atent ce scrie in regulament ca multe au oferte bune in special pentru incepatori cu bonus de deschidere cont etc, dar bonusurile astea de multe ori trebuie jucate numai dupa aia poti scoate banii.
Pe scurt toate siteurile astea respecta cu exactitate ce scrie in regulament