| Feyenooord666666 a întrebat:

Stau in chirie si am preluat abonamentul de la fostul chirias, cand plec pot renunta la abonamentul de la rds?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca il preia urmatorul de la tine, da.

| Feyenooord666666 explică (pentru Wr3nch):

Si daca nu nu? Din cate stiu ai dreptul de a renunta la abonament daca doresti.

| TheGentleman a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ai dreptul, dar vei plăti penalizări dacă renunți mai devreme de 6 luni până la data expirării

| Feyenooord666666 explică (pentru TheGentleman):

Eventual iau legatura cu ei sa lase abonamentul activ pentru urmatorul chirias?

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai abonamentul pe numele tău, sigur că poți renunța la el.

| JicaContra a răspuns:

Daca e pe numele tau atunci depinde doar daca esti sau nu in perioada contractuala, si sper sincer ca ai pus-o minim - un an

daca nu e pe numele tau, corect ar fi sa il anunti pe ala pe care e trecut, pentru ca NUMAI EL il poate rezilia, iar daca nu il reziliaza si nu mai e platit atunci va fi trecut pe lista neagra, iar daca e in perioada contractuala se pot lua chiar masuri legale