| LaviniuA a întrebat:

Stiti ce ma tem de la o vreme? Daca umbli dezbracat/a prin casa si te vad vecinii pe geam, poti sa te trezesti cu politia la usa si amenda?

19 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

Te-ai uitat la ferestrele vecinilor (la bloc)? In general par gri inchis sau negre (ziua). Se vede prin ele din exterior doar noaptea si doar daca ai lumina puternica.

Eu am LED-uri comparabile cu becuri de 150 W, deci la mine se vede daca nu trag transperantul.

| LaviniuA explică (pentru doctorandus):

Ma nu stiu, dar eu pot sa vad in casele multora. Au geamurile chiar transparente.

| dullcat a răspuns:

De unde si pana unde? Spatiul de acasa nu este public. Faptul ca romanii fac din ferestre, cele care nu sunt acoperite minutios de perdele, un tv public e partea a doua.

| relian a răspuns:

Spune ce adresa ai, sa stiu in ce parte sa reglez telescopul laughing

| Frank51 a răspuns:

Cred că nici dacă stau 500 de ani lumină nu mi-aș da seama de unde scoți prostiile astea.

| minrest a răspuns:

Daca doar trecei goala dintr-un loc in altul, nu cred ca iti faceai tu probleme. Daca simti o placere sa fi vazuta goala, a sta dezbracata prin casa este o metoda sigura de a te expune, politia nu va lua plangerile in serios. Eu credeam ca iti plac femeile, iti place sa exciti barbati? Mai precis, iti provoaca o placere sexuala, sau de alt tip?

| gabicoo a răspuns:

Da! În cazul în care unul dintre vecini cade de la feresatră!

| Hyperion7 a răspuns:

De ce te-ai trezi?
Până la urmă este spațiul tau privat, iar faptul că x, y se uită pe geam și te vede e strict problema sa, însă tu atât timp cât nu faci nimic ilegal, nu constituie o contravenție!
Iar să fii dezbrăcată în casa ta nu este o contravenție!winking

| LaviniuA explică (pentru Hyperion7):

Stiam ca nudismul e ilegal, afara de spatiile amenajate special.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu, e casa ta si poti umbla cum vrei tu in ea laughing Mi se pare absurd sa mergi in fundul gol prin casa si sa te trezesti cu jandarmii peste tine laughing.

| Sekim a răspuns:

Intrebarea e de ce nu te temi tu. Pe scurt, nu. Fapta asta de nuditate se specifica clar ca fiind infractiune atata timp cat este pe spatiul public. La tine in casa din cate banuiesc nu este spatiu public, deci ai voie sa faci absolut orice vrei tu. Daca cineva se uita pe geam la tine cand esti dezbracat/a, ai probleme la cap. Cine ar merge dezbracat/a prin casa stiind ca poate fi vazut de altcineva?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Adică?
În casa și în intimitatea ta faci ce dorești și consideri tu de cuvinta.
Vecinii curioși pot sa fie raportați la politie dacă își fac din stalkerit un obicei repetat.

| 4evergentleman a răspuns:

N-are nimic, fă-ți damblaua

| LaviniuA explică:

Ataaaat laughing

| LaviniuA explică:

Vad ca multi nu au inteles problema si cred ca e de gluma.
Imaginati-va cum ar fi sa se uite un copil... ar veni ma-sa si ta-su si ar zice ca fi-su primeste educatie sexuala gresita.

| Drake21 a răspuns:

Cu politia nu, cu vecinul cine stie

| thebest909 a răspuns:

Nu, in casa ta umblii cum vrei.