| qxeenbee a întrebat:

Am nevoie de carti carticarticarti. Am citit tot ce aveam in biblioteca. Vreau si eu niste bestseller-uri care sa fie okay, nu porstii gen tfios sau looking for alaska (plot genial dar redactare praf). Vreau sa fie scrise bine si sa aiba si povestea buna. Si titlul sa fie atragator, altfel nu mi dau interesul.
Cele mai bune nume au funda. hug hug multumesc

6 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Numele trandafirului"-Umberto Eco
Un thriller medieval exceptional realizat, te va captiva pe tot parcursul lecturii, te va incita la gasirea unei solutii logice si te va surprinde total cu un final complet neasteptat. E un roman genial, superb scris, pe care il poti citi si reciti pe diferite niveluri, o carte pe care nu o vei uita niciodata, o carte de care te vei indragosti, garantat, de la prima lectura.
O seara faina si un weekend placut iti doresc!

| qxeenbee explică:

Citite si vazute laughing

| Casiiiii a răspuns (pentru qxeenbee):

Ai incercat, atunci... Dune? De Frank Herbert?

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Cioburi de stele, Captiv in labirint, Tronul de clestar, Darul lui Jonas

| luce20022 a răspuns:

Jurnalele unui vampir

| Casiiiii a răspuns:

Divergent, Jocurile Foamei, Vampirii din Morganville, Jocul lui ender.