| TheDarkSider a întrebat:

Am o nelamurire, daca cumpar o placa 5.1 are mai multe iesiri front, rear, centru alea.la iesirea pentru subwoofer este gata filtrat semnalul adica am numai bass pe acea iesire? sau pe toate iesirile e semnalul la fel doar ca e impartit asa ( front, rear, centru/sub.) si filtrele sunt in sistem? ma intereseaza pentru ca vreau sa cumpar un subwoofer fara amplificator am o statie audio de putere, dar am nev de filtru pentru bass.si am vazut cv pe net ca merge cum am spus mai sus. ex: ca pe acea iesire pentru subwoofer din placa audio ai numai bass... si pe restul centru si alea ai exact medii/inalte.laughing sper ca ma lamureste si pe mine cineva, mersi mlthappy

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

Da, ai o iesire care iese un Bass mai accentuat, dar nu pot spune ca acela "soft" e atat de bass ca cel hardware.

funda, vot ceva?

5 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Pe toate iesirile sunt toate genurile de semnal, doar ca ai o aplicatie gen mixer pe calculator ce iti permite sa umblii (la anumite placi) la intensitatea bass-ului pe anumite iesiri separat.
+/- 10 k

| TheDarkSider explică (pentru youmail):

Pe mine ma intereseaza sa am o iesire pe care imi iese numai bass...nu se poate? ca am mai vaz pe net, la iesirea centru/sub jack. si iesea numai bass.

| youmail a răspuns (pentru TheDarkSider):

Anumite placi de sunet gen sound blaster pro au iesire de bass separat.
Scuze de intarzierea raspunsului dar am vrut sa ma interesez personal la magazin despre problema ta.

| TheDarkSider explică (pentru youmail):

Oke, mersi mltbig grin

| youmail a răspuns (pentru TheDarkSider):

Da, ai o iesire care iese un Bass mai accentuat, dar nu pot spune ca acela "soft" e atat de bass ca cel hardware.

funda, vot ceva?